Menu

Paintball – pytania i odpowiedzi.

Paintball pytania i odpowiedzi, czyli Paintball FAQ.

Przed każdą grą paintballową, każdy nowy gracz ma mnóstwo pytań i wątpliwości, które miotają mu się po głowie.

Postaraliśmy się odpowiedzieć na te z nich, które najczęściej do nas trafiają.

1. Czy paintball boli?!galeria imprezy firmowe 65

Tak… Ale nie przesadzajmy – rąk, czy nóg nie urywa, a gdy zobaczycie nasze mundury, to nie zauważycie na nich otworów po kulach. Ból pojawia się przede wszystkim przy strzałach z bliska (odległość poniżej czterech metrów), ale również wówczas, gdy dostanie się w szczególnie unerwione miejsca. I wszyscy wiemy, co mamy na myśli.

Pocieszające jest jednak to, że w czasie gry, ból jest skutecznie tłumiony przez adrenalinę i wielu graczy, choć dostaje, to nie zdaje sobie z tego sprawy.

Ważne jest również to, że nasze markery są zawsze sprawdzane na chronometrze, dzięki czemu możemy ustawić odpowiednią prędkość wylotową kulki (tak, by latały wolniej niż 300 stóp na sekundę, tj. ok. 90 m/s, czyli 300 km/h).

2. Wiek graczy.

Paintball jest grą odpowiednią dla niemalże wszystkich grupPaintball - grupa, ekipa do gry. wiekowych.Zalecamy jednak – z uwagi na zachowanie na polu paintballowym, oraz punkt pierwszy niniejszego zbioru, by minimalny wiek gracza przekraczał 10 lat. Jest to, oczywiście, uzależnione od indywidualnego rozwoju młodzieńca, jednak wskazana granica wydaje się być uniwersalna.

Maksymalny wiek gracza stale nas zaskakuje. Obecnie, najstarszą osobą, którą grała, była 75. letnia kobieta!

Najczęściej na poligonach gościmy osoby w przedziale 25-35 lat, co nie zmienia faktu, że po piętach depczą im uczniowie szkół średnich wespół ze studentami, oraz gracze w przedziale 35-45 lat.

3. Co ze sobą zabrać?

Na grę paintballową nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Koniecznie trzeba pamiętać jedynie o butach: świetnie, gdy chronią kostkę i mają dobrą podeszwę. Niektórzy gracze lubią grać w czapkach („dżokejkach”), inni zabierają rękawiczki (dostaniecie je od nas!), a jeszcze inni zabierają szaliki, czy apaszki, którymi owijają szyję…

Zdarzają się również tacy gracze, którzy pod dostarczone przez nas mundury, zakładają kolejne warstwy odzieży. Gorąco odradzamy takie pomysły. Po pierwsze, dlatego że boleć będzie tak, czy siak, ale nie jest to ból dokuczliwy.. Po drugie, dlatego, że skrępujecie sobie tylko ruchy i będzie Was łatwiej trafić. Po trzecie, dlatego, że każdy mundur może przepuścić farbę na Wasze ubiory. Co prawda, farba ta schodzi nawet pod bieżącą wodą (że o pralce nie wspominamy), ale po co brudzić swoje rzeczy, skoro można nasze?

4. Jestem sam, nie mam swojej grupy. Co robić?

Raz w miesiącu organizujemy imprezyPaintball pytania i odpowiedzi - gry otwarte dla każdego. dla osób, które nie mają swojej ekipy, lub przychodzą co najwyżej w kilkuosobowych grupkach. Wówczas, łączymy się w większą ekipę (do 30 osób) i gramy póki kulek nam nie zabraknie. O grach tych informujemy na naszej stronie, oraz na Facebooku.

5. Jak wyglądają rozgrywki? Ile to trwa i ile gier zagramy? 

Z reguły, gramy krótkie, dynamiczne gry, które trwają średnio kilka minut (5-10). Rozgrywamy je w systemie mecz-rewanż, zmieniając przy tym strony. W czasie przeciętnej rozgrywki, udaje się zrealizować ok. 5-6 scenariuszy, co przekłada się na 10 – 12 rund. Ich ilość jest oczywiście uzależniona od ilości graczy, ilości amunicji, terenu, na którym gramy.

Można przyjąć ogólną zasadę, że zestaw startowy wystarcza na mniej więcej 45 minut zabawy, pakiet optymalny na ok. 2-3 godziny, a pakiet VIP na 3-4 godziny. Są to dane czysto orientacyjne, które są uzależnione od wielu czynników (wieku graczy, poziomu adrenaliny, ale również od takich, jak np. położenie na poligonie w konkretnej rozgrywce). Rekordziści grają na zestawie startowym po 3 godziny. Na drugim krańcu skali, mamy jednak Uczestniczkę, która w 3 godziny wystrzeliła ponad 2000 kulek… Ale to absolutny wyjątek. No, i to szef płacił 😉

6. Ekologia, czyli co się dzieje później z kulkami? 

Kulki paintballowe podlegają pełnej biodegradacji. Zrobione są z naturalnych tłuszczy i barwników roślinych, okraszonych łatwo przyswajalną przez naturę chemią. O przyswajalności przez naturę tych kulek, może świadczyć fakt, że w USA, niektórzy lubią je jeść…

 

7. Farba – jak ją zmyć? 

Farbę paintballową zmyć jest bardzo łatwo. Z ciała schodzi przy pomocy mydła i wody, a nawet zwykłego ręcznika papierowego (wszystkie 3 elementy wymienione wyżej, są na naszych imprezach dostępne). Z ubrań, farba schodzi po jednym praniu – nawet w 30 stopniach.

8. Paintball – gdzie go wykorzystać?

Paintball pytania i odpowiedzi - reguły bezpieczeństwa: zakaz strzelania z bliska.

Paintball jest grą zespołową, można go więc wykorzystać zarówno w czasie imprez firmowych, jak i prywatnych spotkań z przyjaciółmi. Nadaje się idealnie zarówno dla korporacji, jak i szkół (tu zalecamy jednak zapoznanie się z punktem dot. wieku…). Wieczory kawalerskie i niekonwencjonalne urodziny coraz to częściej nie mogą się odbyć bez paintballa.

9. Kondycja fizyczna… 

Nie trzeba być sportowcem, by zagrać w paintballa. Najczęściej, naszymi Klientami są osoby nie mające na co dzień kontaktu ze sportem: pracują w biurach, uczą się w szkołach… Oczywiście, dobra kondycja nie przeszkadza w grze, jednak jej posiadanie nie jest warunkiem uczestnictwa.


10. Najważniejsze: Czy paintball jest bezpieczny?!

Jest to nasz absolutny konik. O bezpieczeństwo w czasie gry, dbamy zarówno przed imprezą – szkoląc Uczestników, jak i w jej trakcie – przestrzegając wszystkich zasad oraz aktywnie sędziując rozgrywki.

Każdy Gracz otrzymuje maskę chroniącą twarz i uszy, a przede wszystkim – oczy. Podwójne szybki, oraz częste. okresowe przeglądy i wymiany sprzętu, gwarantują bezpieczeństwo.

Każdy marker paintballowy, posiada dwa zabezpieczenia przed przypadkowym wystrzeleniem kulki. Pierwsze znajduje się przy cynglu, a drugie to specjalny woreczek zakładany na lufę. Dbamy o to, by oba były w użyciu.

Innym aspektem bezpieczeństwa jest sam rodzaj aktywności fizycznej. Pod tym względem, paintball nie różni się od innych zespołowych dyscyplin sportowych: piłki nożnej, siatkówki, czy koszykówki. Można skręcić sobie kostkę, potknąć się w lesie i upaść, czy otrzeć sobie skórę wywracając się na ruinach jakiejś budowli.

11. Jak grać w paintball?!

Temu zagadnieniu, poświęciliśmy odrębny wpis na naszym blogu, to którego serdecznie zapraszamy: jak grać w paintball. Znajdziecie tu opis prawidłowego zachowania w czasie gry w paintball, odpowiedzi na pytania jak grać w zespołach, a także o sposobach poruszania się po poligonie. Zapraszamy!

Szczycimy się tym, że od naszego założenia w 2001 roku, nie mieliśmy żadnego poważnego wypadku!

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo