Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji
35 ha lasów, piachów, zjazdów i podjazdów.
Największa wypożyczalna quadów na Jurze
Wypożyczalnia quadów na Jurze
Wypożyczalnia quadów na Jurze

Quady – gdzie jeździmy na Jurze?

Quady na Jurze

Odpowiedź na to tytułowe pytanie jest prosta: nie na terenach niedozwolonych 😉 W naszej ofercie nie znajdziecie więc rozjeżdżania lasów, łąk, gór i parków narodowych, czy krajobrazowych.

Wybraliśmy na nasze quadowe wyprawy tereny wymagające, trudne technicznie, piękne krajobrazowo – dające możliwość poszalenia i poczucia adrenaliny w bezpiecznych miejscach, bez nadmiernej ingerencji w przyrodę.

Na Jurze szalejemy w dwóch podstawowych lokalizacjach: bądź na Pustyni Siedleckiej, bądź kilka kilometrów od niej – na torze off roadowym w Biskupicach.

Tor off-roadowy na Jurze, okolice Olsztyna pod Częstochową.

Ta  lokalizacja zyskała sobie ostatnio rzeszę fanów – liczne zjazdy i podjazdy, trawersy, zakręty i odcinki prostych, na których można „przycisnąć” połączone z rozbudowaną strefą odpoczynkową, dają odpowiedź na pytanie o powody tej popularności.

Potężna wiata z ofertą gastronomiczną, parking, a przede wszystkim możliwość spróbowania swoich sił w tym trudnym, ale wybaczającym terenie to jedne z najważniejszych argumentów za wyborem tego miejsca. Koniecznie trzeba tu jeszcze wspomnieć o samym torze: kilkadziesiąt hektarów nieczynnych wyrobisk byłej kopalni piasku, zostało zagospodarowanych na szereg tras offroadowych z takimi atrakcjami, jak potężne, strome, kilkudziesięciometrowe zjazdy z wysokości ok. 30 metrów do poziomu 0; podjazdy zakończone ostrymi zakrętami, trawersy, przejazdy przez brody wodne i odcinki położone na obrzeżach młodego lasku.

Ceny jazdy na tym terenie możesz sprawdzić pod tym linkiem: quady na Jurze – cena.

 

Zobaczcie film z jednej z imprez na terenie toru offroadowego w Biskupicach pod Olsztynem, koło Częstochowy, gdzie mieści się wypożyczalnia quadów na Jurze oraz wypożyczalnia samochodów terenowych na Jurze. 

quady na Jurze

Na Jurze organizujemy wieczory kawalerskie z noclegami w namiotach wojskowych, imprezy firmowe i realizujemy bony na jazdę quadami – wszystko to w oparciu o wypożyczalnię quadów i terenówek oraz największy tor offroadowy na Jurze i w woj. śląskiem.

Dojazd na tor offroadowy na Jurze

Teren leży na północy Jury, w rejonie rezerwatu Gór Sokolich i parku krajobrazowego Orlich Gniazd. 

Do nawigacji najlepiej wpisać „Biskupice, gmina Olsztyn, powiat Częstochowski”. Ostatni odcinek do toru – to droga gruntowa! Prosimy o ostrożność i raczej odradzamy pełny gaz 😉

Dojazd do toru offroadowego ułatwiają również bannery z napisem Jurapark 24.

Uważajcie jednak na GPS – jeżeli jedziecie od strony Katowic, lubi on płatać figle i ciągnąć skrótami przez lasy. Jeżeli nie jedziecie autem terenowym (lub – co na jedno wychodzi – służbowym), zalecamy kierowanie się mapką a nie GPS-em. 

Mapka dojazdu na tor offroadowy w Biskupicach. Dojazd od strony Katowic. To tu mieści się baza, wypożyczalnia quadów i tor na Jurze. 

Okolice toru dla quadów (atrakcje północnej Jury)

Plusem jazdy na quadach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a konkretniej na terenie pod Olsztynem,  jest też to, że można się tu wybrać całą rodziną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy pasjonują się fotografią, ale nie są zainteresowani samą jazdą, jest wiele punktów, z których można wykonać świetne ujęcia osób jeżdżących.

Ci, którzy wolą innego rodzaju odpoczynek, podczas gdy ich bliscy szaleją na torze, mają możliwość odwiedzenia zamku w Olsztynie, a także spacer po pięknym Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, którego częścią są Góry Sokole. Do obu tych atrakcji z toru można dojechać w 5-7 minut. Znajdziecie tu liczne jaskinie jurajskie, ostańce skalne i grupy skał położone w pięknych lasach liściastych, z ogromnymi bukami i dębami na czele.

W samym Olsztynie, warto – poza zamkiem – odwiedzić również miejscowy park linowy, który oferuje trasy i dla najmłodszych, i dla zdecydowanie starszych.

Nieco dalej (ok. 15 km), znajdują się kolejne atrakcje: Brama Twardowskiego, smażalnie pstrągów  pod Janowem, dwór Krasińskich i pałac Raczyńskich w Złotym Potoku, ruiny zamku Ostrężnik i jaskinia ostrężnicka, Pustynia Siedlecka i położona tuż obok jaskinia o wdzięcznej nazwie „Na dupce”… Jest tu również kilka stajni i stanic konnych, gdzie można swoich sił spróbować zarówno na padoku, jak i w terenie.

Wyjazd na quady może więc być pretekstem do spędzenia świetnego, rodzinnego dnia na Jurze.

offroad pustynia siedlecka

Pustynia siedlecka to jedno z miejsc, które warto odwiedzić podczas zwiedzania tego regionu Jury. Jest to możliwe dzięki wypożyczalni samochodów terenowych w Biskupicach na Jurze.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo