Menu

Quady – gdzie jeździmy na Jurze?

Quady na Jurze.
Jura quady, quady na jurze, quady Olsztyn koło Częstochowy

Odpowiedź na to tytułowe pytanie jest prosta: nie na terenach niedozwolonych 😉 W naszej ofercie nie znajdziecie więc rozjeżdżania lasów, łąk, gór i parków narodowych, czy krajobrazowych.

Wybraliśmy na nasze quadowe wyprawy tereny wymagające, trudne technicznie, piękne krajobrazowo – dające możliwość poszalenia i poczucia adrenaliny w bezpiecznych miejscach, bez nadmiernej ingerencji w przyrodę.

Na Jurze szalejemy w dwóch podstawowych lokalizacjach: bądź na Pustyni Siedleckiej, bądź kilka kilometrów od niej – na torze off roadowym w Biskupicach.

Tor off-roadowy na Jurze, okolice Olsztyna pod Częstochową.

Ta  lokalizacja zyskała sobie ostatnio rzeszę fanów – liczne zjazdy i podjazdy, trawersy, zakręty i odcinki prostych, na których można „przycisnąć” połączone z rozbudowaną strefą odpoczynkową, dają odpowiedź na pytanie o powody tej popularności.

Potężna wiata z ofertą gastronomiczną, parking, a przede wszystkim możliwość spróbowania swoich sił w tym trudnym, ale wybaczającym terenie to jedne z najważniejszych argumentów za wyborem tego miejsca. Koniecznie trzeba tu jeszcze wspomnieć o samym torze: kilkadziesiąt hektarów nieczynnych wyrobisk byłej kopalni piasku, zostało zagospodarowanych na szereg tras offroadowych z takimi atrakcjami, jak potężne, strome, kilkudziesięciometrowe zjazdy z wysokości ok. 30 metrów do poziomu 0; podjazdy zakończone ostrymi zakrętami, trawersy, przejazdy przez brody wodne i odcinki położone na obrzeżach młodego lasku.

Nie ma co za dużo o tym pisać – to trzeba zobaczyć! Choćby tylko na filmiku na youtube’ie.

Dojazd na tor offroadowy na Jurze. 


Pokaż Jura – Biskupice – Tor Offroadowy. na większej mapie

Do nawigacji najlepiej wpisać „Biskupice, gmina Olsztyn, powiat Częstochowski”. Ostatni odcinek do toru – to droga gruntowa! Prosimy o ostrożność i raczej odradzamy pełny gaz 😉

Dojazd do toru offroadowego ułatwiają również bannery z napisem Jurapark 24.

Okolice toru dla quadów (atrakcje północnej Jury).

Plusem tego miejsca jest też to, że można się tu wybrać całą rodziną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy pasjonują się fotografią, ale nie są zainteresowani samą jazdą, jest wiele punktów, z których można wykonać świetne ujęcia.

Ci, którzy wolą innego rodzaju odpoczynek, podczas gdy ich bliscy szaleją na torze, mają możliwość odwiedzenia zamku w Olsztynie, a także spacer po pięknym Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, którego częścią są Góry Sokole. Do obu tych atrakcji z toru można dojechać w 5-7 minut.

Nieco dalej (ok. 15 km), znajdują się kolejne atrakcje: Brama Twardowskiego, smażalnie pstrągów  pod Janowem, dwór Krasińskich i pałac Raczyńskich w Złotym Potoku, ruiny zamku Ostrężnik i jaskinia ostrężnicka, Pustynia Siedlecka…  Wyjazd na quady może więc być pretekstem do spędzenia świetnego, rodzinnego dnia na Jurze.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo