Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

poligony paintballowe

Poligony paintballowe na Śląsku
Paintball w Katowicach, Siemianowicach, Rudzie Śląskiej i na Jurze
Paintball na Śląsku i na Jurze - przegląd poligonów.

Paintball na Śląsku i na Jurze – gdzie grać?

Paintball na Śląsku i w Zagłębiu zawsze był silną dyscypliną. To tu powstał jeden z pierwszych sklepów paintballowych w Polsce (Kansus), to tu grały silne składy lokalne rozgrywające nieoficjalne mecze nawet międzynarodowe – do legendy przeszły np. polsko-czeskie zmagania na słynnym Facro, gdzie w czasie jednej rozgrywki w szranki stanęło kilkuset graczy po każdej ze stron! 

Obecnie, na Śląsku i w Zagłębiu mamy do dyspozycji kilka terenów paintballowych, które możemy Państwu zaproponować.

Miasta, w których gramy to m.in. Katowice (dwa poligony!), Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Jaworzno (a właściwie granica z Sosnowcem i Mysłowicami).

Poniżej przedstawiamy kilka z tych terenów, wraz z informacjami dojazdowymi.

paintball w Katowicach

Paintball na Śląsku i na Jurze – informacja o poligonach paintballowych.

1. Paintball Katowice Dąbrówka – NOWY TEREN – nasza główna baza!

Dwa poligony do gry, w tym jeden z możliwą grą w budynkach. Bardzo ciekawy teren – umożliwia rozgrywki zarówno szybkie, bardzo dynamiczne, jak i strategiczne. Plusy: świetne miejsce do gry, parking bezpośrednio przy terenie, bardzo dobra strefa cateringowa, szatnie i toalety, możliwość skorzystania również z innych atrakcji (quady, samochody terenowe, strzelnice z łuków i wiatrówek, strefa rzutów nożąmi, shurikenami i siekierami).

B.A.S.E. Katowice umożliwia nie tylko świetną i zróżnicowaną grę w paintball, ale również skorzystanie z innych naszych atrakcji. Dlatego świetnie się sprawdza na imprezach firmowych, wieczorach kawalerskich i panieńskich, imprezach urodzinowych, etc. 

Teren jest położony w samym centrum aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej – do centrum Katowic mamy tylko 5 km, do centrum Sosnowca – również 5, a do Czeladzi i Siemianowic Śląskich – 3. 

Adres poligonu paintballowego: Katowice, ul. Żwirowa 5

2. Paintball w Katowicach: poligon Załęska Hałda (archiwum)

Poligon leśny, z podziałem na 4 pola, na których można było zrealizować różne rodzaje gier: od szybkich, po strategiczne. Plusem tego miejsca była jego różnorodność. Minusem: brak zaplecza socjalnego (przebieralni i toalet).

Poligon paintballowy w Katowicach to miejsce, w którym swoją przygodę z tym sportem rozpoczynały już całe pokolenia graczy!

Graliśmy tam przez wiele lat i to właśnie tam poznaliśmy sporo Graczy, którzy zostali z nami na kolejne sezony już w naszej obecnej lokalizacji – B.A.S.E. Katowice.

Obecnie, teren zamknięty – w tym miejscu powstanie nowy stadion GKSu

paintball katowice

Paintball w Katowicach – Załęska Hałda – poligon już zlikwidowany ;(

3. Poligon paintballowy Siemianowice Śląskie

Jedno z najlepszych miejsc na imprezy firmowe w naszym regionie. Ciekawy poligon z licznymi przeszkodami, równy teren (trudniej o kontuzję), wiele scenariuszy możliwych do zrealizowania. Największym plusem jest tu jednak zaplecze gastronomiczne i socjalne (przebieralnia, toalety), a także sala szkoleniowa.

Kolejnym atutem jest możliwość połączenia tej atrakcji ze strzelnicą z broni ostrej, a także łatwy dojazd zarówno ze Śląska (od strony Katowic), jak i z Zagłębia (od Czeladzi). Na miejscu, na Uczestników czeka spory parking.

Na tym terenie obowiązuje opłata w wysokości 20 zł/os.

Uwaga! W okresie pandemii, teren został tymczasowo zamknięty!

Paintball Siemianowice Śląskie. Imprezy paintballowe w Siemianowicach Śląskich.

Paintball w Siemianowicach Śląskich – ciekawy poligon z doskonałym zapleczem. 

4. Paintball Mysłowice

W Mysłowicach gramy na poligonie położonym w środku lasu, w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka jeździeckiego na Wesołej. Jest to poligon, w którym można zagrać szybkie scenariusze na polu opartym o przeszkody przygotowane z opon, jest tu również stary las buczynowy i różnego rodzaju fortyfikacje. 

W okresie poza pandemią, istnieje tu możliwość wynajmu domku – co ma znaczenie, przy imprezach typu wieczór kawalerski…

Teren wymaga dodatkowej opłaty za wynajem.

 

paintball mysłowice

Paintball w Mysłowicach – typowo leśny poligon paintballowy w ładnej okolicy.

5. Paintball Jura – Biskupice k. Olsztyna i Podlesice

Jura Krakowsko – Częstochowska to świetny rejon na uprawianie turystyki, w tym – oczywiście – paintballa.

Najciekawsze poligony do uprawiania tej gry znajdziemy w Biskupicach, Zawierciu i Podlesicach. 

Poligon paintballowy w Biskupicach.

Jest to kameralny poligon dla grup nie większych niż 15-20 osób. Szybkie gry w oparciu o zacieniony, leśny poligon urozmaicony wrakami samochodów, bunkrami i licznym przeszkodami sztucznymi. Paintball można tu łączyć z jazdą quadami, samochodami terenowymi i zajęciami na strzelnicy lub w strefie białej broni, co świetnie się sprawdza na imprezach firmowych i wieczorach kawalerskich. 

Na miejscu, można również skorzystać z noclegów w namiotach wojskowych w cenie 25 zł/os. oraz rewelacyjnego cateringu. 

Poligon paintballowy w Podlesicach

Głównym atutem tego miejsca, jest jego położenie – z jednej strony, u stóp góry Zborów, a z drugiej – na granicy z hotelem Ostaniec*** i Zajazdem Jurajskim. Jest to rozległy teren z zapleczem w postaci wiaty oraz pobliskimi miejscami noclegowymi. 

Sam poligon to z kolei liczne przeszkody sztuczne oraz fortyfikacje ziemne. Daje to bardzo grywalną przestrzeń nawet dla dużych grup. 

Opłata za wynajem terenu oraz dojazd – liczone indywidualnie.

Poligon paintballowy w Zawierciu.

W Zawierciu, bardzo blisko Hotelu Villa Verde**** znajduje się całkiem spory poligon ze sztucznym oświetleniem, dużym zapleczem socjalnym, miejscem na ognisko i łatwym dojazdem. 

Jest to bardzo dobre miejsce do gry, świetnie uzupełnia ofertę turystyczną środkowej Jury.

paintball na Jurze, paintball podlesice

Poligony paintballowe na Jurze – Podlesice (k. Kroczyc), Biskupice (k. Olsztyna) i Zawiercie. 

6. [ARCHIWUM] Paintball – Piekary Śląskie, kopalnia Rozalia

Kolejnym terenem o świetnej lokalizacji z doskonałym dojazdem zarówno z Bytomia, Chorzowa i Siemianowic, jak i Katowic, Sosnowca i Czeladzi, BYŁ poligon paintballowy w Piekarach Śląskich (Dąbrówka Wielka), tzw.  „kopalnia”.

Jest to teren, w którym gry oparte BYŁY o potężny budynek z możliwą grą zarówno na piętrze, jak i w piwnicy oraz o teren do szybkich gier przed tym budynkiem – z możliwym włączeniem do zabawy kolejnej budowli – tym razem, parterowej.

Całość, DAWAŁO grę w bardzo klimatycznym obiekcie, z różnorodnymi scenariuszami i potężną dawką adrenaliny.

TEREN ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY W POŁOWIE ROKU 2012. A OBECNA NOTKA MA WARTOŚĆ JEDYNIE SENTYMENTALNĄ ;(

 

Paintball na Śląsku – Piekary Śląskie/Dąbrówka Wielka

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo