poligony paintballowe

[info]Paintball na Śląsku i na Jurze – gdzie grać?[/info]

Na Śląsku i w Zagłębiu mamy do dyspozycji kilka terenów, które możemy Państwu zaproponować.

Miasta, w których gramy to m.in. Katowice (dwa poligony!), Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Jaworzno (a właściwie granica z Sosnowcem i Mysłowicami).

Poniżej przedstawiamy kilka z tych terenów, wraz z mapkami dojazdowymi.

[success]1. Paintball Katowice Dąbrówka – NOWY TEREN – nasza główna baza![/success]

logo B.A.S.E. Katowice, poligonu paintballowegoDwa poligony do gry, w tym jeden z możliwą grą w budynkach. Bardzo ciekawy teren na gry – umożliwia rozgrywki zarówno szybkie, bardzo dynamiczne, jak i strategiczne. Plusy: świetne miejsce do gry, parking bezpośrednio przy terenie, bardzo dobra strefa cateringowa, szatnie i toalety.

Ten poligon umożliwia nie tylko świetną i zróżnicowaną grę w paintball, ale również skorzystanie z innych naszych atrakcji: wypraw na quadach i samochodami terenowymi, uczestnictwa w grach terenowych i spróbowania swoich sił na strzelnicach sportowych.

Adres poligonu paintballowego: Katowice, ul. Żwirowa 5

Mapa dojazdu na paintball w Katowicach – Dąbrówce:

 

[success]2. Paintball w Katowicach: poligon Załęska Hałda.[/success]

Poligon leśny, z podziałem na 4 pola, na których można było zrealizować różne rodzaje gier: od szybkich, po strategiczne. Plusem tego miejsca była jego różnorodność. Minusem: brak zaplecza socjalnego (przebieralni i toalet).

Poligon paintballowy w Katowicach to miejsce, w którym swoją przygodę z tym sportem rozpoczynały już całe pokolenia graczy! Obecnie, teren zamknięty – w tym miejscu powstanie nowy stadion GKSu

Mapka archiwalnego dojazdu na dawny poligon w Katowicach:

Pokaż trekking club: paintball katowice poligon na większej mapie

 

[success]3. Poligon paintballowy Siemianowice Śląskie.[/success]

impreza integracyjna chorzów, Paintball Katowice. Imprezy paintballowe Katowice - poligon na Załęskiej Hałdzie.Jedno z najlepszych miejsc na imprezy firmowe w naszym regionie. Ciekawy poligon z licznymi przeszkodami, równy teren (trudniej o kontuzję), wiele scenariuszy możliwych do zrealizowania. Największym plusem jest tu jednak zaplecze gastronomiczne i socjalne (przebieralnia, toalety), a także sala szkoleniowa.

Kolejnym atutem jest możliwość połączenia tej atrakcji ze strzelnicą z broni ostrej, a także łatwy dojazd zarówno ze Śląska (od strony Katowic), jak i z Zagłębia (od Czeladzi). Na miejscu, na Uczestników czeka spory parking.

Na tym terenie obowiązuje opłata w wysokości 20 zł/os.

Mapka dojazdu na poligon do Siemianowic Śląskich:


Pokaż Poligon w Siemianowicach na większej mapie

[success]Paintball Chorzów – PAINTBALL W HALI[/success]

impreza integracyjna jaworzno. Paintball Siemianowice Śląskie. Imprezy paintballowe w Siemianowicach Śląskich.[TEREN W ZAWIESZENIU!] Paintball grany wyłącznie w hali to świetna propozycja przedłużająca sezon do 365 dni w roku dla każdego, kto niechętnie wychodzi na dwór jesienią i zimą. Dach, toalety, szatnie, miejsce na catering, ławki i stoły, a do tego jeszcze parking w odległości 5 metrów od miejsca do gry, to podstawowe atuty tego miejsca. Chorzów oddał graczom w paintball teren na terenie targów – a to pozwala na grę w miejscu ze świetnym dojazdem (spójrz na mapkę dojazdu na poligon w Chorzowie) – zarówno samochodowym, jak i miejskim: linie autobusowe z Katowic i Siemianowic..
Ograniczeniem jest tu wielkość obiektu: pozwala on na grę 5 vs. 5.

Opłata za teren: 10 zł/os.

Dojazd na poligon paintballowy w Chorzowie:

Pokaż trekking club: Paintball Chorzów Park WPKiW na większej mapie

[success]4. Paintball Sosnowiec (a zarazem Mysłowice i Jaworzno).[/success]

paintball chorzów zima 2011Terenem pod paintball na terenie Zagłębia jest Facro. Jest to obszar na granicy Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic (tuż za rzeką).

Facro to teren oparty o potężny, parterowy budynek, wokół którego stworzono liczne przeszkody na otwartym terenie.

Plusem tego miejsca jest łatwy dojazd (z każdej strony Zagłębia, oraz Śląska – bliskość autostrady oraz centrum Katowic), oraz niezależność od pogody: można zagrać zarówno w deszczu, w słońcu, jak i w śniegu.

Opłata za teren: 100 zł.

Zobacz film z poligonu paintballowego w Sosnowcu: paintball na Facro.

Facro – dojazd:

Pokaż trekking club: Paintball Jaworzno Fakro na większej mapie

 

[success]5. Paintball Jura – Morsko i Pustynia Siedlecka.[/success]

Paintball Sosnowiec. Imprezy paintballowe w Sosnowcu, na granicy z Jaworznem (paintball Jaworzno), w okolicy Mysłowic i outletu Fashion House.Jura Krakowsko – Częstochowska to świetny rejon na paintball. Najciekawsze miejsca to Ośrodek Rekreacyjny Morsko, położony pomiędzy Rzędkowicami, Włodowicami, a Podlesicami (ok. 15 km od Zawiercia), oraz Pustynia Siedlecka pod Janowem.

W obu tych miejscach można zagrać na terenach leśnych, nieprzygotowanych specjalnie pod paintball, jednak oferujących bardzo urozmaicone  tereny do gry.

Morsko daje na paintball nie tylko wspaniałe lasy bukowe, ale również liczne skałki, wzgórza i wiele naturalnych okopów. Plusem, jest tu również świetna kuchnia, a także miejsca noclegowe w różnych wariantach cenowych.

Pustynia Siedlecka zaś, to nie tylko ciekawe miejsce na paintball, ale również teren, na którym można spróbować jazdy quadami, oraz zorbingu.

Tu również można skorzystać z noclegów i gastronomii w gospodarstwie agroturystycznym.

[success]6. [ARCHIWUM] Paintball – Piekary Śląskie, kopalnia Rozalia.[/success]

Paintball piekary śląskie. Imprezy paintballowe w Piekarach Ślaskich, na terenie Kopalni Rozalia.Kolejnym terenem o świetnej lokalizacji z doskonałym dojazdem zarówno z Bytomia, Chorzowa i Siemianowic, jak i Katowic, Sosnowca i Czeladzi, BYŁ poligon paintballowy w Piekarach Śląskich (Dąbrówka Wielka), tzw.  „kopalnia”.

Jest to teren, w którym gry oparte BYŁY o potężny budynek z możliwą grą zarówno na piętrze, jak i w piwnicy oraz o teren do szybkich gier przed tym budynkiem – z możliwym włączeniem do zabawy kolejnej budowli – tym razem, parterowej.

Całość, DAWAŁO grę w bardzo klimatycznym obiekcie, z różnorodnymi scenariuszami i potężną dawką adrenaliny.

Uwaga! Teren BYŁ bardzo wymagający, a z uwagi na charakter rozgrywek, polecany raczej osobom, które miały już kontakt z paintballem.

TEREN ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY W POŁOWIE ROKU 2012. A OBECNA NOTKA MA WARTOŚĆ JEDYNIE SENTYMENTALNĄ ;(

Zobacz film z imprezy pod hasłem „Paintball Piekary Śląskie!”

Dojazd na poligon paintballowy w Piekarach:

Pokaż Paintball Piekary – paintball na Kopalni Rozalia na większej mapie

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo