Integracja uczniów klas pierwszych, współpraca w klasach "trudnych"
integracja przez przygodę
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Wycieczka integracyjna dla szkół.

Integracja w szkołach jest bardzo ważnym elementem zarówno dla samej młodzieży, jak i dla nauczycieli. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, że zupełnie inaczej uczy się w środowisku, które się zna, lubi i sobie ufa, niż w klasach, w których tych elementów brakuje.

Z tego względu, stworzyliśmy program, w którym kładziemy nacisk na:

 • możliwość poznania się na innej płaszczyźnie, niż szkolna;
 • współpracę,
 • poprawną komunikację,
 • zaufanie do poszczególnych członków zespołów,
 • odpowiednie rozłożenie nacisku na zadania zespołowe, jak i indywidualne.

Osiągamy to przez sporty przygodowe i stawianie przed młodzieżą wyzwań, które będą dla nich czymś zaskakującym, wybijającym ich z utartych ścieżek (również dosłownie), każącym wyszukać wśród członków grupy osób posiadających cechy i umiejętności potrzebne dla poszczególnych zadań. Takie podejście pozwala wyjść z cienia osobom bardziej wycofanym. Często ci, którzy starają się przejąć przywództwo w grupie, muszą uznać że bez współpracy, sami sobie nie poradzą. To pozwala na poprawienie relacji w klasie (a często – na ich przewartościowanie).

 

Wycieczki szkolne w Katowicach, przygodowe wycieczki dla szkół

Współpraca, zaufanie i komunikacja – bez nich, zadania będą nie do zrobienia!  

wycieczki szkolne w Katowicach, przygodowe wycieczki szkolne Katowice

Wspólne budowanie – czy to rurociągu (z dziurawych rurek), czy to szałasu, czy też noszy dla rannych – to pozwala na poznanie się grupy w zupełnie nowych warunkach.

Wycieczka integracyjna dla szkół: jak i dla kogo je robimy? 

Program tego typu jest wybierany najczęściej dla klas pierwszych szkół średnich, dla świeżo powstałych klas siódmych, szóstych w szkołach podstawowych. Tylko nieco mniej zapytań mamy jednak od klas, które już funkcjonują jako grupa, jednak zintegrowane są tylko poszczególne grupki, a brakuje wspólnego mianownika dla całej klasy.

Założeniem programu jest to, że wspólne przeżycie przygody jednoczy. Dlatego, stwarzamy Uczestnikom możliwość przeżycia – WSPÓLNIE – różnych przygód:

 • budowania tratwy i przeprawy nią na wyspę,
 • budowanie mostu/przeprawy linowej nad rzeką,
 • przeprawa przez pajęczynę zespołową,
 • zadania zespołowe nastawione na współpracę i dobrą komunikację („hydraulik”, „dziurawa rura”),
 • linowe zadania zespołowe („poszukiwanie skarbów”, „wiadro”)

Często, sięgamy również po zagadki logiczne, pracę z mapą i kompasem, poruszanie się wg itenerera… Imprezy kończymy zaś wspólnym ogniskiem, które… Uczestnicy sami rozapalają krzesiwem…

Bywają również klasy, dla których lepszym rozwiązaniem niż sporty przygodowo-przeprawowe, będzie bardziej stacjonarne budowanie pieca do pizzy i upieczenie w nim własnoręcznie przygotowanej pizzy! Takie zadania sprawdzają się doskonale, gdyż pozwalają się wykazać na wielu płaszczyznach – ci, którzy są nastawieni na sport i przygodę będą realizować zadania specjalne; ci, którzy wolą spokój i zarządzanie kuchnią – wykażą się na tym polu. 

Program jest tworzony tak, by poprzez wymieszanie różnych zadań, stworzyć możliwość otwarcia się na grupę (i grupy na Uczestnika) również osób, które na co dzień są raczej wycofane.

Cena: od 55 zł/os. (przy grupie co najmniej 20 os.). 

Cena jest uzależniona od ilości czasu, który mamy do dyspozycji, ilości atrakcji, które chcielibyście Państwo wpleść do programu, transportu grupy (czy to my mamy go zorganizować, czy będzie to leżało po Waszej stronie).

pieczenie pizzy na imprezie integracyjnej

Integrowanie to nie tylko imprezy sportowo-przeprawowe, ale również wspólne gotowanie! Może to być np. pieczenie własnoręcznie przygotowanej pizzy! 

Jak realizujemy nasze wycieczki do Katowic?

Ćwiczenia prowadzimy tak, by młodzież musiała sobie nawzajem pomagać. Praktycznie nie ma możliwość przebrnięcia przez poszczególne atrakcje bez współpracy i sprawnej komunikacji. Chcemy, by w bezpieczny sposób, mogli się ubrudzić, wspólnie zbudować różnego rodzaju konstrukcje (mosty linowe, szałasy, domki na drzewach, etc.), a na koniec – posiedzieć przy ognisku i o tym pogadać.

Dajemy im możliwość wykorzystania wiedzy nabytej w szkole – muszą wyznaczać azymut, obliczać pozycję skarbu na podstawie zdobytych informacji oraz odpowiadać na różne pytania z ramach zadań szczególnych, będących etapami w podróży do skarbu…

Chcemy również dać im szansę na porządne wybieganie się i wymęczenie na naszym poligonie.

Pozwalamy młodzieży popełniać błędy i ponosić ich konsekwencji – oczywiście, w granicach rozsądku 😉

Na tym terenie, mamy możliwość organizacji wycieczek szkolnych opartych o PRZYGODĘ i wykorzystujemy ją w 100%! Proponujemy ją w wielu różnych odsłonach – raz idąc w stronę pracy zespołowej, raz w stronę zajęć ukierunkowanych bardziej na indywidualne przeżycia. Zawsze jednak jest to zabawa bezpieczna i pełna adrenaliny.

wycieczka szkolna na jurze

Wycieczki szkolne do Katowic – pozwalamy młodzieży popełniać błędy, brudzić się i szaleć po lesie. Przekazujemy im przy tym ogromną dawkę wiedzy i umiejętności.

 

 

 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Vimeo