Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

Kubińska Hola

[success]Kubińska Hola – narty na Słowacji – Orawa![/success]

Dlaczego właśnie Kubińska Hola?

Kubińska Hola - mapa tras narciarskich i snowboardowych.

Kubińska Hola pojawiła się w naszej ofercie po raz pierwszy w sezonie 2012/2013. O włączeniu jej do programu zimowych wyjazdów narciarsko-snowboardowych zadecydowały 3 rzeczy: łatwy dojazd (2,5 h od Katowic), świetna infrastruktura i to, że jest to naprawdę DUŻA góra ze świetnymi widokami!

Jest to ciekawa alternatywa dla znanej nam od lat Wielkiej Raczy. Przede wszystkim dlatego, że jest górą wyraźnie wyższą (różnica w wysokości najwyższych partii, to niespełna 400 metrów). Poza tym, oferuje 14 kilometrów tras, 2 koleje linowe, 8 wyciągów i … południową wystawę stoków, co jest dużym plusem dla tych, którzy lubią jeździć w słońcu. Dodajmy to tego jeszcze strefę freeride’ową (z bardzo fajnym jeżdżeniem w strefie kosodrzewiny, a także dużo trudniejsze jeżdżenie w gęstym i stromym lesie) oraz freestyle’ową (z railami, boxami, hopami i innymi atrakcjami, oraz dedykowanym im wyciągiem) – i już mamy receptę na świetny ośrodek.

Na zboczach Kubińskiej Holi rozlokowano kilkanaście punktów gastronomicznych w każdym przedziale cenowym i jakościowym – od szybkich budek z kiełbaską, po ciepłe wnętrza porządnego hotelu.

leżaki na kubińskiej holi, narty słowacja Kubińska, kubińska hola nartyNowością sezonu 2014/2015 jest bar na szczycie ośrodka – w górnej stacji kolejki linowej. Roztacza się stąd świetny widok na Tatry, góry Choczańskie, Małą i Wielką Fatrę. Można go kontemplować z wygodnych leżaków…

W sezonie 2015/2016 uruchomiono na Kubińskiej Holi nowoczesny system kart zbliżeniowych, które zastąpiły dotychczasowe drukowane karnety zawieszane na specjalnych gumkach. Usprawnia to przepływ ludzi w kolejkach – tym bardziej, że wraz z kartami, zamontowano również nowoczesne bramki.

Warto nadmienić, że Kubińska Hola została uhonorowana najwyższą notą przez Słowacką Organizację Turystyczną. Razem m.in. z Jasną (Chopok), Velką Racą, czy Tatrzańską Łomnicą szczyci się pięcioma gwiazdkami (na pięć możliwych)!

Ośrodek się cały czas rozwija, czego dowodem jest uruchomienie w styczniu 2020 najdłuższej na Słowacji kolejki tyrolskiej! 1200 metrów zjazdu, niemal 30 metrów nad ziemią, z prędkością do 80 km/h! To robi wrażenie!

[info]Ski Park Kubinska Hola – dodatkowe informacje.[/info]

Kubińska hola narty z Katowic, narty na Słowacji, słowacja kubinska, Na Kubińską Holę nasz wyjazd będzie organizowany wg wzoru stosowanego podczas wyjazdów na Raczę. Pojedziemy zatem autokarem, z Sosnowca i Katowic. Różnica będzie taka, że tym razem mamy dodatkowy (opcjonalny) przystanek w Tychach (na stacji benzynowej Bliska).

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem wyjazdu na Kubińską Holę!

Pod tym linkiem zaś, poznacie harmonogram wyjazdów na Kubińską Holę!

Zawsze też możecie wpaść na stronę główną ośrodka.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo