Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

Dla nauczycieli

Przygodowe wycieczki dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Organizacja wycieczki szkolnej – informacje dla nauczycieli i opiekunów.

1. Formalności. Nie są skomplikowane. Wystarczy do nas zadzwonić i się umówić na konkretny termin. Nie wymagamy zaliczek! Wystarczy mailowe potwierdzenie terminu oraz podanie danych kontaktowych wraz z przewidywaną ilością Uczestników.

2. Formularz zgody rodziców/opiekunów. Taki formularz można pobrać z tego miejsca: Zgoda rodziców lub opiekunów na paintball.

3. Dojazd na naszą bazę w Katowicach – B.A.S.E. Na poligon w Katowicach, można dojechać komunikacją miejską. Przystanek nazywa się „Katowice Dąbrówka Mała Żwirowa”, zaś rozkład jazdy znajduje się na stronie ZTM. Można do nas dojechać zarówno z Katowic, Chorzowa, Sosnowca, jak i z Bytomia i Siemianowic.

Można do nas też dotrzeć rowerami (ścieżki rowerowe od strony Siemianowic i Czeladzi), lub wynajętym autokarem – mamy duży parking.

4. Opisy poligonów. Poligony paintballowe na terenie Górnego Śląska i Zagłębia są opisane na stronie: poligony paintballowe Śląsk. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani grą w innym miejscu – prosimy o kontakt telefoniczny.

5. Zdanie innych nauczycieli 😉 Wiemy, że lubicie Państwo zapytać innych nauczycieli jak na takich imprezach jest. Rozumiemy to i – na życzenie – możemy udostępnić dane kontaktowe do osób, które już u nas takie imprezy organizowały.

Wycieczki szkolne w Katowicach

Wycieczki szkolne w Katowicach i na Jurze – informacje dla Nauczycieli i Opiekunów.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę wycieczki szkolnej?

Dlaczego warto nas wybrać, czyli argumenty dla dyrekcji i rodziców/opiekunów 😉 Zdajemy sobie sprawę z tego, że paintball oraz sporty przygodowe są raczej nieznane i kojarzone często (niesłusznie!) z bólem i przemocą. Jest to pogląd bardzo krzywdzący dla tego sportu, gdyż imprezy przygodowe jako całość, a wycieczki paintballowe w szczególności, są doskonałym sposobem na rozwinięcie w uczniach wielu pozytywnych cech, które w warunkach szkolnych trudno wspierać.

– Komunikacja i współpraca w grupie. Paintball jest grą opartą na tych dwóch kompetencjach interpersonalnych. Bez nich – ani rusz. Uczestnicy zabawy zobaczą, jak ważną rzeczą jest ta współpraca, i że indywidualiści są pożyteczni dla grupy jedynie wówczas, gdy działają w porozumieniu z nią i w jej wyraźnym interesie.

– Gra fair play. Na własnej skórze, poznają jak ważne jest stosowanie się do reguł zabawy oraz jakie są konsekwencje łamania zasad fair play.

– Z powyższym punktem, łączy się szacunek dla przeciwnika. Bez niego, rywalizacja sportowa traci sens.

– Poprzez wycieczki szkolne oparte o przygodę, odrywamy uczniów od komputerów i telewizorów, pokazując im, że świat realny, jest o wiele ciekawszy od wirtualnego. Przy okazji wspólnych ognisk, okazuje się często, że jest to pierwszy ogień widziany przez młodzież „na żywo”…

Bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo na imprezach jest naszym najwyższym celem. Szczycimy się tym, że od początku naszego powstania, na naszych grach nie doszło do żadnego wypadku! Owszem, zdarzają się otarcia, stłuczenia i zadrapania wynikające z samego faktu biegania po lesie, jednak NIE DOSZŁO do wypadku spowodowanego wadliwym działaniem sprzętu, czy zaniedbaniem organizatorów. I jest to powód do dumy. Każdy z Uczestników zostaje wyposażony w kombinezon, maskę i rękawiczki ochronne. Do tego, przechodzi bardzo szczegółowe szkolenie w zakresie używania markerów oraz sposobów gry. Ponadto, nad przebiegiem każdej rozgrywki, czuwają nasi instruktorzy.

Firma posiada ubezpieczenie OC (na życzenie – do wglądu).

Wycieczki szkolne w Katowicach, przygodowe wycieczki dla szkół

Wycieczki szkolne oparte o przygodę i adrenalinę pomagają młodzieży tworzyć więzi miedzyludzkie, uczą prospołecznych zachowań, odbudowują poprawną komunikację zaburzoną często przez pandemiczne wyobcowanie. 

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo