Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

Indie 2016 – program wyprawy

WYPRAWA INDIE 2016

Pełen kontrastów, kolorytu i nieprzewidywalności kraj, który nie pozwala zostać wobec siebie obojętnym. Przyroda, kultura, duchowość, ubóstwo i skrajne bogactwo. Indie są tyglem barw, zapachów i odczuć. Wraca się z niego w zachwycie lub z pewnym dystansem. Zapraszamy do Radżastanu i Uttar Pradesh – krain, które potrafią zahipnotyzować, a jednocześnie są kwintesencją Indii. Jedź z nami wyprawę!

Indie3        Indie2

PROGRAM:

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku im. Chopina w Warszawie, wylot do New Delhi, przylot do stolicy Indii, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, zwiedzanie New Delhi: Nowe Delhi – Droga Królewska; Dom Prezydencki – oficjalna rezydencja prezydenta, wzniesiona pod koniec lat 20 XX w; Ogrody Mughal, rządowe budynki ministerialne, Brama Indii -kamienna, mierząca 42 m budowla jest poświęcona 90 tysiącom żołnierzom indyjskiej armii, którzy zginęli w czasie I Wojny Światowej, Budynek Parlamentu; spacer po dzielnicy Paharganj, wspólna kolacja integracyjna, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd pociągiem do Bikaner, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Bikaner – miasto położone na pustyni Thar nazywane też miastem wielbłądów – Fort Junagarh wzniesiony na pustynnej równinie, otoczony fosą; Deśnok – świątynia poświęcona bogini Karni Mata, zamieszkuje je około 200 tys. czczonych przez wiernych szczurów,
nocny przejazd autobusem sypialnym lub pociągiem do Jaisalmeru.
Dzień 5
Jaisalmer- miasto fort. Zakwaterowanie w jednym z hoteli znajdującym się w obrębie murów fortu.
Śniadanie, dzień odpoczynku i krótkiego zwiedzania miasta – świątynie dżinijskie, zabytkowe domy kupieckie, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie, wyjazd na safari na wielbłądach w głąb Pustyni Thar, nocleg na wydmach.
Dzień 7
Śniadanie, powrót z safari w godzinach popołudniowych, odpoczynek, nocleg.

Indie8       Indie9
Dzień 8
Śniadanie, przejazd autobusem (ok. 6 godz) do Jodhpuru, „Błękitnego Miasta” nazwanego tak ze względu na kolor budynków na Starym Mieście. Głównym zabytkiem miasta jest Fort Mehrangarh.
– nocny przejazd do Agry.
Dzień 9
Śniadanie, Agra – zwiedzanie Czerwonego Fortu oraz mauzoleum Itmad-Ud-Daulah – grobowca w stylu perskim, a przede wszystkim Tadż Mahal najsłynniejszej budowli Indii, uważanej za jeden z cudów świata. Zbudowana jako mauzoleum na polecenie cesarza Szahdżahana dla jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Tadż Mahal zachwyca ornamentyką i niezwykłym, charakterystycznym kształtem.
nocleg.
Dzień 10
Śniadanie, przejazd do oddalonego ok. 40 km od Agry miasta Fatehpur Sikri – zabytek UNESCO,
kompleks pałacowy z okresu Imperium Akbara zachowany w prawie nienaruszonym stanie,
przejazd pociągiem sypialnym do Waranasi.
Dzień 11
Śniadanie, Waranasi – najbardziej niezwykłe z indyjskich miejsc, najświętsze miasto hinduistyczne. Tutaj przybywają pielgrzymi z całego kraju, aby zmyć swoje grzechy w świętych wodach Gangesu. Słynne ghaty (schody ciągnące się wśród nabrzeża umożliwiające dostęp do rzeki) z niezliczoną ilością małych świątyń (w mieście jest ich ponad 2 tys), Stare Miasto, słynna świątynia Śiwy, Meczet Aurangzeba, nocleg.
Dzień 12
O świcie rejs po Gangesie, aby zobaczyć obrzędy pielgrzymów zażywających oczyszczających kapieli,
śniadanie, przejazd do Sarnath kolebki buddyzmu gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie -stupa Dhemekh, wybudowana przez cesarza Asiokę Dharmarajika, świątynie i klasztory buddyjskie,
powrót do Waranasi na nocny pociąg do Delhi, przejazd do Delhi.
Dzień 13
Śniadanie, Delhi – zwiedzanie Starego Delhi: Czerwony Fort z kompleksem pałacowym Wielkich Mogołów, Meczet Piątkowy, świątynia dżinijska, Raj Ghat, miejsce kremacji M. Gandhiego, nocleg.
Dzień 14
Śniadanie, czas wolny na zakupy pamiątek na bazarach i uliczkach Dehli. Wspólna kolacja pożegnalna,
przejazd na lotnisko, wylot do Polski.
Dzień 15
Powrót do Polski.

Świadczenia w cenie:

 • przelot samolotem na trasie Warszawa – New Delhi – Warszawa,
 • opieka pilota-przewodnika,
 • przejazdy podczas wyprawy (autobusy,pociągi, ryksze, taksówki)
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • 12 śniadań, 2 uroczyste kolacje,
 • 8 noclegów w hotelach lub hostelach – pokoje z łazienkami i klimatyzacją oraz 4 noclegi w pociągach sypialnych lub autobusach sypialnych (wg programu), 1 nocleg na wydmach,

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępów (ok 90 USD)
 • wyżywienia (oprócz śniadań i 2 uroczystych kolacji )
 • opłaty za wizę indyjską (ok. 230 zł)

698

Cena 6450 zł/os

Terminy:

27.02-12.03.2016
22.10-06.11.2016

 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Vimeo