Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

Tajlandia 2016 – program wyprawy

Wyprawa do TAJLANDII i LAOSU 2016

Przepełniona kolorami, smakami i zapachami Tajlandia wita podróżników niezmiennie uśmiechem i życzliwością. Kraj różnorodny, fascynujacy przyciąga możliwościami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: niezmierne bogactwo kulturowe, a co za tym idzie unikatowe zabytki, nieskalaną przyrodę, trekkingi w dżungli, góry, przepiękne plaże lub zabawę po świt.
W Laosie czas płynie wolniej, ludzie sa gościnni, a widoki niezapomniane. Laotańska mocna kawa dodaje energii na cały dzień, kuchnia jest tak zróżnicowana, ze nie sposób wszystkiego spróbować.
I nie sposób nie zachwycić się tym spokojem i krajobrazami.

Screen shot 2015-11-06 at 9.20.51 PM

 

PROGRAM WYPRAWY DO TAJLANDII I LAOSU:

1 dzień:
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina z opiekunem grupy. Wylot z Warszawy.
2 dzień:
Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie w hotelu, spacer po Khao San najbardziej znanej, tętniącej życiem ulicy Bangkoku, powitalna kolacja integracyjna, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, zwiedzanie stolicy Tajlandii: świątynia Wat Pho z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy, świątynia Szmaragdowego Buddy – najświętsze miejsce w Tajlandii, Pałac Królewski;
nocny przejazd do Chiang Mai.
4 dzień:
Śniadanie, Chiang Mai – stolica północnej Tajlandii. Miasto trzystu światyń, z których najważniejszą jest Wat Doi Suthep, usytuowana na górze Suthep; miasto bazarów i słynnego nocnego targu, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie, trekking w dżungli, przejażdżka na słoniach, odwiedziny na farmie orchidei, wioska plemienia Karen, zamieszkana przez kobiety “Long Neck”, których szyje wydłużone są nienaturalnie przez specjalne obręcze, nocleg.
6 dzień:
Śniadanie, przejazd do granicy z Laosem: odprawa paszportowa, zakup wiz, zaokrętowanie na łódź, którą Mekongiem popłyniemy do najpiękniejszego miasta w Laosie – Luang Prabang. Podróż trwa prawie dwa dni. W czasie rejsu można obserwować codzienne życie okolicznych wiosek, których bieg dnia uazleżniony jest od rzeki. Mekong jest główną arterią komunikacyjną państwa, nim odbywa się handel, łączy komunikacyjnie najważniejsze miasta. Nocleg w hotelu w wiosce nad rzeką.
7 dzień:
Śniadanie, dalszy ciąg rejsu do Luang Prabang, późnym popołudniem przybywamy do miasta,
po zakwaterowaniu wyjście na pełen kolorytu, nocny bazar, pełen laotańskiego rękodzieła i lokalnych potraw. Wspólna kolacja regionalna i nocleg.
8 dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Luang Prabang – historycznej stolicy Laosu wpisanej na światową listę UNESCO; zwiedzanie Zespołu świątynnego Wat Xieng Thong, Królewskiego Muzeum Pałacowego – jest to pałac zbudowany przez króla Sisavangvong’a, został po rewolucji w 1975 r. przekształcony w muzeum, liczne świątynie na nabrzeżu Mekongu, wejście na szczyt wzgórza Phu Si, z którego rozciąga się widok na całe miasto. Nocleg.
9 dzień:
Śniadanie, poranna procesja mnichów – o świcie wierni wystawiają dla mnichów owoce i ryż jako ofiarę modlitewną, wycieczka do wodospadu Kuang Si, spacer po lesie deszczowym, możliwość kąpieli w kaskadach wodospadu, nocny przejazd do stolicy Laosu – Wientian.
10 dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Wientian stolicy Laosu – bulwar Fa Ngum nad brzegami Mekongu. Pomnik Niepodległości i Muzeum Rewolucji Pathet Lao. Nocleg.
11 dzień:
Śniadanie, Wientian – najważniejszy kompleks świątynny w Laosie Pha That Luang – dawna świątynia królewska gdzie przechowywano słynną figurkę Szmaragdowego Buddy, obecnie muzeum sztuki religijnej; Wat Sisaket – zawierający kilka tysięcy posążków Buddy; Ho Kham – pałac prezydencki
nocny przejazd do Bangkoku.

2013-02-19 20.19.15         2013-02_Bangkok_15.29.55

12 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Tajlandji Bangkoku – rejs łodzią po kanałach, dzielnica Chinatown, nowoczesne dzielnice wzdłuż ulicy Silom, kolonialna dzielnica handlowa Stary Farang, Katedra Wniebowzięcia Matki Boskiej; czas wolny na zakupy, nocleg.
13 dzień:
Śniadanie, wycieczka na targ wodny Damnern Saduak- rejs łodzią po rzece, na której odbywa się handel na łodziach pelnych owoców, warzyw, rękodzieła; Rzeka Kwai – Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece, przejazd tzw koleją śmierci zwaną tak, ponieważ przy jej budowie zginęło ok 100 tys budowniczych, Muzeum Wojenne w Kanchanaburi, nocleg.
14 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Ayuthuya – leżąca na wyspie otoczonej wodami trzech rzek płynących na południe do Zatoki Syjamskiej. Dawna stolica Tajlandii wpisana nalistę światowego dziedzictwa UNESCO
impreza pożegnalna, nocleg w Bangkoku.
15 dzień:
Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Polski.
16 dzień:
Przylot do Polski.

Terminy wypraw do Tajlandii i Laosu: 

05.03-12.03.2016
23.09-08.10.2016 (do 14.10 opcja z nurkowaniem)

 

Świadczenia w cenie:
– przelot samolotem na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa
– opieka pilota-przewodnika,
– przejazdy podczas wyprawy (autobusy, pociągi, łodzie, ryksze, taksówki)
– ubezpieczenie NNW i KL,
– śniadania,
– uroczyste kolacje (wg programu),
– noclegi (w tym kilka wg programu w pociągach sypialnych lub autobusach sypialnych), pokoje z łazienkami,

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 90 USD)
– wyżywienia (oprócz wymienionego w programie)
– opłaty za wizę do Laosu (ok. 30 USD)
Orientacyjne ceny wyżywienia:

– kolacja w hotelu od 20 zł
– kolacja /obiad na mieście od 5 zł

CENA WYPRAWY DO TAJLANDII I LAOSU:   7 700 zł/os.

2013-03-02 15.36.33 HDR       2013-02_Bangkok_1559

PROGRAM FAKULTATYWNY

15 dzień: 
Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot na Phuket, nocleg.

16 dzień:
Śniadanie, 1 dzień nurkowy na Phukecie (3 nurkowania) lub czas wolny na plażowanie/wycieczki, nocleg.

17 dzień:
Śniadanie, 2 dzień nurkowy – wypłynięcie na 3-dniowe safari na Similany (3 nurkowania) lub czas wolny na plażowanie/wycieczki, nocleg na łodzi lub w hotelu.

18 dzień: 
Śniadanie, 3 dzień nurkowy – safari Similany (4 nurkowania) lub czas wolny na plażowanie
nocleg na łodzi lub w hotelu.

19 dzień:
Śniadanie, 4 dzień nurkowy na Similanach (4 nurkowania) lub czas wolny na plażowanie, nocleg w hotelu.

20 dzień:
Śniadanie, wycieczka lub czas wolny na plażowanie, impreza pożegnalna, nocleg.

21 dzień:
Śniadanie, wylot do Bangkoku i do Polski.

22 dzień:
Przylot do Polski.
W CENIE PROGRAMU  FAKULTATYWNEGO:

 • dodatkowe 6 noclegów ze śniadaniami,
 • ubezpieczenie
 • przelot Bangkok – Phuket – Bangkok
 • opieka pilota – przewodnika
 • impreza pożegnalna

Cena programu fakultatywnego: 1300 zł

Cena programu nurkowego z 2 noclegami na łodzi– ok. 550-580 USD 
Program nurkowy obejmuje:

 • 1 dzień nurkowy na Phukecie/Phi Phi ( 3 nurkowania dziennie)
 • 3 dni nurkowe na łodzi safari Similanach (razem 11 nurkowań)

W cenie safari na Similanach: transfer do portu, przejazd motorówką, nurkowania: 12l butla z powietrzem, balast, opieka przewodnika. Pełne wyżywienie, napoje, przekąski na łodzi, miejsce w kajucie dwuosobowej z dzieloną łazienką i pojedynczymi lub małżeńskim łóżkiem (do wyboru).

W cenie nurkowań jednodniowych na Phukecie:  transfer z/do hotelu lunch, owoce, woda mirealna, nurkowania: butla 12l, balast, opieka przewodnika.  Dla osoby nienurkującej dodatkowo w cenie maska, fajka, płetwy  po wcześniejszej rezerwacji sprzętu.

W cenie nie ma:
– wypożyczenia sprzętu nurkowego 90 zł/ dzień,
– 30 USD bilet wstępu do PN Similany

Uwaga: ponieważ większość nurkowisk na Similanach leży poniżej 18m – minimalne wymagane uprawnienia to AOWD PADI. Istnieje możliwość zrobienia kursu AOWD podczas safari.

 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Vimeo