Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

Narty Na Słowacji – Kubińska Hola i Wielka Racza czekają na Ciebie!

Narty i snowboard na Słowacji ruszyły!KUBINSKA-1-02-14-3.jpg

W drugi weekend stycznia, ruszyły po raz kolejny wyjazdy na deski (jedną lub dwie) na Słowację! To już 14. sezon wyjazdów na Wielką Raczę i 3. sezon wypadów na Kubińską Holę! W tym czasie, pojechało z nami ok. 10 000 osób!

Jak zwykle, ruszamy z Sosnowca i przez Katowice docieramy do wybranego ośrodka. Jadąc na Raczę, możemy zabrać chętnych również z Łazisk i Żor, zaś wybierając się na Kubińską, zatrzymujemy się w Tychach i Bielsku.  Dzięki małej ilości przystanków, oraz coraz to lepszym drogom, udaje nam się pobijać kolejne rekordy czasu dotarcia (w pierwszym wyjeździe na trasie Wielka Racza Katowice, kierowca zmieścił się w 2 h!).  Przez wszystkie te lata (a wyjazdów odbyło się mnóstwo), nasi kierowcy nie mieli żadnej, najmniejszej nawet stłuczki, a autokary nie zanotowały żadnej awarii mającej wpływ na bezpieczeństwo i czas dojazdu.

Wielka Racza i Kubińska Hola – ciągłe zmiany i ewolucja.Relacja z wyjazdu na Wielką Raczę.

Obydwa ośrodki ciągle się zmieniają. Raz są to zmiany bardzo spektakularne (jak postawienie nowej kolei linowej, lub wytyczenie nowych tras), raz mniej widoczne na pierwszy rzut oka, jednak równie potrzebne (jak tegoroczne zmiany w systemie naśnieżania).

W ramach tegorocznych zmian, w obu ośrodkach usprawniono system naśnieżania. Zakupiono nowe armatki, rozbudowano instalację i infrastrukturę wodną, przemodelowano zbiorniki, w których przechowywana jest woda do naśnieżania. W przypadku Wielkiej Raczy, zmiany te połączono z przebudową tras – czerwonej „dwójki” na Dedovce, gdzie poszerzono dół trasy i zmieniono bardzo wąski dotąd zakręt na szeroki łuk, likwidując w ten sposób niewygodny i stresujący odcinek. Na Lalikach z kolei poszerzono i wyrównano dojazd do kolei linowej od strony „Konektora na Laliky”. Dzięki temu, zniwelowano podjazd, który tu dotychczas był, wybudowano mały mostek nad potokiem, stworzono nowe „jeziorko”.

Wielka Racza i Kubińska Hola – kiedy jeździmy?Narty Słowacja - wyjazd na Kubińską Holę!

Plan jest taki, by wyjazdy odbywały się co tydzień, w soboty i niedziele.

Soboty rezerwujemy na Wielką Raczę, niedziele – na Kubińską Holę.

Aktualne terminy można śledzić na naszej narciarskiej stronie: www.NartyNaSlowacji.pl

Aktualności dotyczące warunków, wiadomości z wyjazdów, relacje znajdziecie Państwo na stronie naszegowydarzenia na Facebooku„.

 

Narty + snowboard = Słowacja z Trekking clubem 😉

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Vimeo