Trekking Club – eventy, wieczory kawalerskie i panieńskie, quady i offroad, narty na Słowacji… Imprezy integracyjne Katowice – wycieczki szkolne i półkolonie – offroad, quady i paintball Katowice – narty na Słowacji

Podsumowanie roku 2019 i plany na 2020

Podsumowanie roku 2019 w Trekking Clubie i plany na 2020!

Najkrótsze podsumowanie tego okresu, to: świetny czas! Udało się zrealizować większość planów (przede wszystkim: zmienić kilka quadów na Grizzly 350 ccm), zwiększyć zainteresowanie naszą bazą (w niektóre dni – przypominało to oblężenie!), poszerzyć ofertę o kolejne atrakcje i ciekawe realizacje.

Jak to wygląda w szczegółach?

1. Sezon narciarski 2019.Narty na Słowacji

To była całkiem niezła zima. Udało się zrealizować kilkanaście wyjazdów dla Klientów indywidualnych i drugie tyle dla firm. Łącznie, pojechało z nami ponad 1000 osób!

Najważniejsze jednak jest to, że był to sezon z najmniejszą ilością interwencji Horskiej Sluzby na naszych wyjazdach (3 akcje) i ani jedną wizytą w szpitalu (co nie jest regułą). Trudno stwierdzić na ile wpłynęło na to szczęście, a na ile: dobre przygotowanie kondycyjne Uczestników, dobre przygotowanie stoków u naszych słowackich Partnerów, stosowanie rozgrzewek przez Uczestników przed wejściem na stok. Mamy nadzieję, że nie był to jednorazowy wyskok w statystyce, a że będzie to raczej nowy trend.

Dużym plusem minionego sezonu było symboliczne przetarcie szlaku na Chopok – na razie mentalne, ale już w tym roku planujemy tam pojechać, więc szykujcie formę i… portfele 😉

2. B.A.S.E., czyli nasza Baza w Katowicach.B.A.S.E. katowice, baza adrenaliny i sportów ekstremalnych

To nasze oczko w głowie 😉 Udało się wyremontować szatnię i udoskonalić strefę ogniskową. Poszerzyliśmy tu ofertę dla szkół (imprezy scenariuszowe!) oraz firm (krótkie, kilkugodzinne imprezy firmowe z bardzo dobrym cateringiem).

Aktualnie, mamy wyodrębnione tu następujące strefy:

 • paintballową (z dwoma poligonami: leśnym i zurbanizowanym)
 • offroadową (400 ha!) dla quadów i samochodów terenowych,
 • strzelnic (wiatrówki krótkie i długie, łuki – klasyczne i bloczkowe, paintball)
 • terenowych gier scenariuszowych (z nowymi zadaniami na 2020!)
 • relaksu (dwa paleniska ogniskowe, wiata ogniskowa),
 • socjalną (szatnie, toalety)
 • parkingową (bezpośrednio przy B.A.S.E.)

W planach na 2020 mamy tu przede wszystkim:

 • stworzenie nowej strefy zabaw (trzymajcie rękę na pulsie, bo „pójdziemy w Wikingów”!)
 • poszerzenie zaplecza relaksacyjnego o nowe wiaty,
 • remont drugiej części budynku – nowe szatnie i nie tylko…
 • remont budynku z zewnątrz,
 • zwiększenie ilości imprez z noclegami na naszym terenie…

3. Wieczory kawalerskie i panieńskie.Wieczory Panieńskie na Śląsku, katowice panieńskie, przygodowe panieńskie na śląsku

Największą dumą napawa nas to, że z roku na rok udaje nam się organizować więcej wieczorów panieńskich. Panie, które do nas przyjeżdżają zawsze gwarantują, że po pierwsze – będziemy się dobrze z nimi bawić. A po drugie – wywiną jakiś numer, o którym będziemy opowiadać latami (najczęściej, chodzi o to, że w terenie radzą sobie o wiele odważniej niż panowie… 😉

Drugim trendem, który nam się podoba, jest to, że coraz to więcej jest imprez łączonych: panieńsko-kawalerskich. Fajnie jest widzieć, jak pary ze sobą rywalizują, a zaraz później sobie pomagają – czy to w błocie, czy na poligonie paintballowym.

Trzecią sprawą, którą widać po minionym sezonie, jest to, że ekipy zostają u nas na coraz to dłuższe zabawy. Wynika to z tego, że coraz to częściej wybierane są pakiety łączące kilka atrakcji w jedną imprezę (paintball, quady i samochody, a na koniec ognisko). To trend, który nas bardzo cieszy, bo pozwala na lepsze poznanie Uczestników tych imprez.

Nasze plany na 2020 idą w dwóch kierunkach:

 • po pierwsze, chcemy rozszerzyć ofertę o nowe atrakcje. Szczegóły już wkrótce, ale już teraz zaznaczę, że pójdzie w stronę klimatów z wikingami w rolach głównych 😉
 • po drugie, chcemy umożliwić w większym zakresie organizację imprez z noclegami.

4. Eventy firmowe. eventy firmowe katowice

Ilość eventów firmowych była – mówiąc delikatnie – znaczna 😉 Jak widać po przebiegu tego sezonu, właśnie krótkie imprezy – trwające kilka godzin – z lokalizacją w centrum aglomeracji, mają nie tylko sens, ale i wzięcie.

Dlatego, w najbliższym okresie chcemy jeszcze bardziej wzmocnić tę ofertę. Poprawimy infrastrukturę (remont budynku) i rozbudujemy programy imprez.

Równolegle, rozwijamy również ofertę imprez jurajskich. To tylko 60 km od Katowic, a możliwości mnóstwo!

Także oferta na Pieniny doczeka się odświeżenia – w minionym roku otwarto tam ścieżkę rowerową wzdłuż jeziora Czorsztyńskiego, którą koniecznie musimy włączyć do oferty!

 5. Paintball w Katowicach.paintball trekking club, paintball, paintball katowice

Imprezy paintballowe w Katowicach w tym sezonie były zarówno organizowane jako część eventów firmowych, kawalerskich oraz urodzinowych. Te ostatnie były połączone z największym skokiem sprzedażowym. Świadczy to o tym, że coraz to chętniej bawimy się nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale również w plenerze. A imprezy urodzinowe nie muszą się kojarzyć z obżarstwem za stołem. Mogą się kojarzyć również z obżarstwem przy ognisku (a nasze pieczonki nadają się do tego doskonale).

W nadchodzącym sezonie chcemy zrealizować dwa podstawowe cele:

 • zwiększyć regularność organizacji gier otwartych, czyli takich, w których nie trzeba zbierać swojej grupy.
 • uzupełnić otwartą ostatnio drugą część poligonu zurbanizowanego o nowe przeszkody oraz połączyć go z poligonem leśnym – tak, by można było u nas robić imprezy nawet na ponad 100 osób!

Jaki będzie ten sezon? Czas pokaże. My jednak, zrobimy wszystko co w naszej mocy by zrealizować te plany, podnieść nasze umiejętności i sprawić, żebyście się jeszcze lepiej u nas bawili niż dotychczas! Jednocześnie, bardzo dziękujemy za Wasze odwiedziny oraz recenzje, które wystawiacie na facebooku, google’u, tripadvise’orze. To dzięki nim zdobyliśmy w zeszłym roku tytuł Orłów Rozrywki 2019!

 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Vimeo